fbpx

1-dňová urológia

Objednať sa na zákrok

Viac informácií vám radi poskytneme telefonicky alebo e-mailom

NOVINKA: Rezum

Technológia Rezum je najnovšia a najmenej invazívna metóda liečby nezhubného zväčšenia prostaty. Pacientovi je v lokálnej anestézii za sterilných podmienok cez močovú trubicu zavedený aplikátor REZUM.

 

Pod optickou kontrolou lekár aplikuje vodnú paru do zväčšených lalokov prostaty. Vplyvom kontrolovaných dávok tepelnej energie dochádza k zmenšeniu tkaniva, ktoré spôsobuje benígnu hyperpláziu (zväčšenie) prostaty. Výhodou technológie REZUM je, že nevyžaduje hospitalizáciu a celkovú anestéziu. Pacientovi je zavedený permanentný katéter na 1-2 týždne. K zlepšeniu príznakov dochádza po 4-6 týždňoch.

Čo je ureteroskopia?

Ide o operačné odstránenie kameňov z močových ciest, kedy pracujeme cez prirodzený otvor – močová rúra. Operačný výkon u nás prebieha v celkovej anestézii, preto je potrebné interné predoperačné vyšetrenie.

 

V úvode, pred samotným výkonom, zabezpečíme vstup do močových ciest a následne identifikujeme kameň (konkrement), ktorý môže byť v obličke aj močovode. Po identifikácii konkrementu zavedieme do pracovného nástroja – ureteroskopu laserové vlákno, pomocou ktorého kameň rozbijeme na drobné úlomky do veľkosti 1 – 2 mm.

 

Tie potom pacient spontánne vymočí. Po takomto výkone zavádzame pacientovi JJ stent (drenáž/pigtail), ktorý po 1 – 2 týždňoch od výkonu vytiahneme von. Odstránenie JJ stentu prebieha ambulantne v lokálnej anestézii, a to použitím flexibilného cystoskopu, ktorý robí výkon znesiteľným.

 

Riziká ureteroskopie sú: infekcia močových ciest, poranenie močových ciest, krvácanie.

 

Pacienta pred operačným výkonom oboznamujeme s uvedenými rizikami, ako aj s možnými anestéziologickými komplikáciami. Ureteroskopické rozbíjanie kameňov je novodobá bezpečná, miniinvazívna metóda odstránenia kameňov z močových ciest.

 

U nás v URO+PLUS vám ako jediní na Slovensku ponúkame ureteroskopické rozbíjanie kameňov v rámci jednodňovej urológie.

Prehrať video

Ďalšie služby 1-dňovej urológie

– Exstirpácia kondylomov 

– Operácia fimózy 

– Frenuloplastika 

– Biopsia prostaty 

– Dilatácia striktúry uretry 

– Exstirpácia spermatokély 

– Plastika hydrokély 

– Operácia varikokély 

– Vazektómia 

– Odstránenie / zavedenie ureterálnej endoprotézy (JJ stent)

– Flexicystoskopia

– Orchiektómia

– Dorzálna discízia

 

 

Cenník výkonov na stiahnutie (.pdf)

Zmluvné poisťovne